Lákavý, nezávislý, filmový dokument o neustále horúcej a večnej téme “kultu” tela.

Prečo sa často cítime tuční a škaredí, aj keď nie sme? Môže za to súčasná mediálna realita, ktorá nám neustále servíruje človeka ako nesmierne krásnu a po všetkých stránkach dokonalú bytosť? Prezentácia človeka ako dokonalej bytosti s fyzicky príťažlivým telom je vnímaná väčšinou ľudí kvôli silnému vplyvu médií ako všeobecne daný štandard. Je ale vôbec možné dosiahnuť vzhľad, aký nám prezentujú prvé strany periodík celého sveta?

Študent audiovizuálnej tvorby Jiří Vávra sa v úlohe režiséra, a zároveň protagonistov, pokúsil tento „štandard“ dosiahnuť a svoju polročnú snahu zmeniť sa na atraktívneho muža zdokumentoval. Sám na sebe vyskúšal riadený proces premeny pod dohľadom nutričného špecialistu, fitness trénera špecialistky, na konci ktorého chcel zistiť, či je možné sa mediálnej „realite“ aspoň priblížiť.

Na pozadí svojho osobného príbehu rozkrýva cez odborníkov a známych mediálnych reprezentantov rastúci spoločenský problém, ktorý má často až fatálne dôsledky. Podarí sa mu stať sa „chlapcom z plagátu“? S akými dôsledkami? A je vôbec dokonalá krása skutočnou cestou ku šťastiu? Poďme to zistiť!

„Ďakujeme kreatívnemu, šikovnému a talentovanému umelcovi, režisérovi Jiřímu Vávrovi za sprístupnenie filmu a za jeho hodnotnú tvorbu, ktorou poukazuje na témy, o ktorých je treba určite hovoriť.“