Film Cooltúra o zmysle a stave slovenskej kultúry z dielne Mira Rema je úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny. Kultúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom ’89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-kultúrnemu uvoľneniu, naša kultúra stále hľadá svoju identitu.

V tomto kultúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných kultúrnych podujatí. Objavili sa nové kultúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona – naša slovenská cooltúra?

Pomôžte zachrániť Mičurin

Vyplnením ankety nám pomôžete zbierať dôležité informácie o tom, ako má  v povedomí verejnosť túto národnú kultúnu pamiatku. Spoločnými silami sa nám Mičurin podarí ochrániť. ĎAKUJEME.

FILM: COOLTÚRA – MOŽNOSŤ NAHLIADNUTIA DO 27.01.2022

TRAILER: COOLTÚRA

Dĺžka: 68 min.
Cieľová skupina: mládež 13+, dospelí
Rok výroby: 2016
Réžia: Miro Remo
Kreatívny producent: Marek Kučera
Kamera: Miro Remo, Ivo Miko, Jaro Vaľko
Scenár: Miro Remo, Marek Kučera
Strih: Marek Kráľovský
Hudba: David Kollár
Zvuk: Rišo Fullek, Lukáš Kasprzyk
Dramaturgia: Juro Šlauka
Produkcia: Marek Kučera
Producent: Arsy-Versy, RTVS, EHMK 2013
Distrubúcia: Dokument na kolesách, DOGDOCS, VIDEOREMO
Asistent réžie: Marek Kučera
Účinkovali: Martin Jakubec, Zuzana Fialová, Ján Lazorík, Viliam Rozboril, Rytmus, Majk Spirit, Strapo, Anton Šulík, Dušan Grúň, Ľubo Virág, Róbert Fico, Róbert Kaliňák, Stano Skala, Lýdia Volejníčková a ďalší
Jazyk: slovenský

„Ďakujeme režisérovi Mirovi Removi za sprístupnenie filmu, ako aj za jeho hodnotnú, kreatívnu tvorbu, ktorá ľudí baví, otvára a zároveň šokuje. Ďakujeme aj MČ Staré mesto za podporu aktivít nášho OZ Hrad – Slavín.“