Bratislava je stredne veľké európske mesto. Z ekonomického hľadiska však patrí k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim regiónom nášho kontinentu. Panuje tu neustály zhon. Mesto sa zahusťuje a developeri si rozdeľujú posledné zelené plochy. Stavby, často necitlivo umiestnené, vytláčajú z Bratislavy našich nenápadných susedov. Začínajú nám chýbať – a tak hľadáme náhrady.

Podvedome cítime, že sme súčasťou prírody. Ale zároveň potrebujeme aj mesto. Žijeme tu, pracujeme, chodíme do školy, nakupujeme v nespočetných supermarketoch. Vychutnávame si prechádzky starými uličkami aj po nábreží Dunaja. Žijeme, alebo možno skôr prežívame v prostredí mesta. Na opevnených brehoch Dunaja, uprostred betónu a asfaltu. Ale našťastie tu nie sme sami, ako dokazuje všímavosť autora Branislava Molnára.

Pomôžte nám zachrániť Mičurin

Vyplnením ankety nám pomôžete zozbierať dôležité informácie a môžeme ostať v spojení. Takto našu snahu podporíte. Spoločne sa nám podarí Mičurin zachrániť. ĎAKUJEME.

FILM: BRATISLAVA – MESTO UPROSTRED PRÍRODY

Dĺžka: 52 min.
Cieľová skupina: deti 8+, mládež, dospelí
Rok výroby: 2016
Námet: Jaromír Šíbl
Réžia, strih: Branislav Molnár
Kamera: Branislav Molnár, Dušan Senko
Scenár: Tomáš Pašteka, Peter Lipovský
Dramaturg: Robert Valovič
Hudba: Martin Hasák
Krajina pôvodu: Slovensko
Komentár číta: Kamil Mikulčík
Jazyk: slovenský

„Ďakujeme občianskemu združeniu BROZ za sprístupnenie filmu, ako aj za ich hodnotnú, aktivistickú prácu pri ochrane životného prostredia.“