Tento krásny filmový dokument pozýva diváka bližšie nahliadnuť do príbehu divo žijúcich zvierat, ktoré boli nútené na istý čas opustiť svoj domov – divokú prírodu. Príbeh sa odohráva počas štyroch ročných období, aby bolo reálnejšie zdokumentované, aká je práca so zvieratami krásna, špecifická, ale často aj náročná.

Dôvodov, prečo sa ich novým dočasným domovom stáva práve Záchranná stanica v Zázrivej je niekoľko. Zvieratá môžu byť zranené, opustené, oslabené alebo inak ohrozené.

Tieto zvieratká, ktoré dočasne potrebujú pomoc človeka, zdravotné ošetrenie, starostlivosť či rehabilitáciu, sa dostávajú v stanici do opatere láskavej, obetavej rodiny Macekovcov. Ich život sa doslova točí 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku iba okolo týchto zvieracích pacientov, Práca je pre všetkých členov rodiny poslaním, radosťou, neustálou výzvou aj veľkou zodpovednosťou.

Šancu prežiť v stanici v Zázrivej dostali mnohé zvieratá a film popisuje hneď niekoľko takýchto autentických príbehov so šťastným koncom.

Divák sa tu stretne s orlicou Zojou, ktorá starostlivo a odhodlane vychovala 7 adoptívnych mláďat. Dala im tak šancu na ďalší život v divokej prírode. Medvieďatá Kvetka a Albert boli nájdené v opustenom brlohu a u Macekovcov dostali veľký priestor nielen na šantenie, učenie, ale aj na svoj ďalší rozvoj. Vlčica Daisy dostala v stanici tiež šancu na nový život, ktorý dokonca darovala „ďalej“, keď sa stala matkou svojich vlastných vĺčat…

FILM: ŠANCA PREŽIŤ

Dĺžka: 37 min.
Cieľová skupina: deti 6+, mládež, dospelí
Rok výroby: 2019
Réžia: Katarína Tekeľová
Kamera, strih: Jakub Krška
Krajina pôvodu: Slovensko
Jazyk: slovenský

„Ďakujeme Meďovi zo Záchrannej stanice v Zázrivej za podporu, ako aj za jeho poctivú, hodnotnú prácu, ktorú s jeho rodinou, i celým tímom, venuje s veľkým srdcom ochrane zvierat a životného prostredia. Naše poďakovanie smeruje aj Jakubovi Krškovi za sprístupnenie filmu.“